Torebki skórzane szyte ręcznie

Można by się zastanawiać dlaczego w czasach gdzie automatyzacja jest na porządku dziennym i większość prac wykonują za nas maszyny dalej znajdują się takie osoby jak my, które cenią sobie ręczną robotę. Mało, że cenia to jeszcze przy pomocy własnych rąk wykonują te magiczne przedmioty w postaci toreb, torebek, pasków i bransolet wkładając w to wszystko swoje emocje i energię.

Cały ten proces projektowania, tworzenia, a później finalnego wykonania jest czymś niezwykłym, czymś co trudno opisać słowami. Ale wystarczy wziąć do ręki naszą torebkę skórzaną i wszystko staje się jasne. Ona magazynuje wszystko to co było z nią podczas powstawania. Torebki skórzane szyte ręcznie mają swoja dusze. Każda ma swoja historię, jest inna i wyjatkowa.

Michał bardzo często tworząc je pozostawia skazy, które znajduje na skórach naturalnych, z których je wykonuje. Dodaje to im charakteru i niepowtarzalności. Te z pozoru niedoskonałości, stają się unikatowymi ozdobnikami i wyróżnikami tych torebek. Torebki skórzane szyte ręcznie, żyją swoim życiem. zmieniają się w czasie tak jak my sami. Najfajniej jest obserwować jak mienią się różnymi kolorami w zależności od pory roku oraz czasu w jakim są używane.

Michał szyjąc nasze torby skórzane korzysta ze starych technik rymarskich, których nauczył się od swojego taty. Cześć z narzędzi, które wykorzystuje możecie zobaczyć na zamieszczonych w tym artykule zdjęciach. Na mnie największe wrażenie zrobiła stara ława rymarska, którą Michał wykorzystuje do zszywania poszczególnych elementów toreb.

Dlaczego my i nasi przyjaciele jestesmy zauroczeni i zakochani w ręcznie szytych ze skóry torbach i torebka? Bo ciesza jak nic na świeie, pachna przcudnie naturana skóra, dostaosowuja sie do nas i żyją nie obok a razem z nami, zmieniając się tak samo jak my!.do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl